• Home
  • Depo Yönetim Sistemi

Depo Yönetim Sistemi

9 Şubat 2022 admin 0 Comments

Depo yönetim sistemi ile deponuzdaki işleyiş süreçlerinizi doğru şekilde yöneterek maliyet ve zaman tasarrufu sağlayın, müşteri memnuniyetini arttırın!

Tedarik zincirinin özellikle son 10 yılda hızlı bir şekilde değişmesi, işçilik maliyetlerini ve kaliteyi kontrol edebilmek için Depo Yönetim Sistemleri çözümleri kullanmayı neredeyse zorunlu hale getiriyor. İster bir e-ticaret sitesi veya perakende zinciri yönetin, ister bir üretici veya distribütör olun; bu sistemler, depolama, sevkiyat ve iş gücü süreçlerinde pek çok avantaj sunuyor. Teknolojinin gelişmesi ve yazılımların android işletim sistemli donanımlar üzerinden yürütülmesi, Depo Yönetim Sistemi gibi uygulamaların yalnızca büyük değil; orta ve küçük işletmeler tarafından da tercih edilmesini sağlıyor. Siz de depo yönetimi yazılım çözümlerini ve faydalarını keşfederek işletmenizin operasyonlarını daha etkin ve verimli şekilde yürütebilirsiniz.

 Kısaca Nedir?

Depo Yönetim Sistemi, bir depodaki günlük faaliyetleri belli bir süreç içerisinde verimli bir şekilde yönetebilmenizi sağlayan  bir yazılım uygulamasıdır. Bir diğer adı depo stok takip programıdır. Toptan veya perakende çalışan işletmelerin stok takip sürecinde verimliliği ciddi şekilde yükselten bir uygulamadır. Çoğu işletme için büyük bir maliyet unsuru olan envanter yönetimini bu sistem sayesinde daha verimli hale getirerek zaman, maliyet ve iş gücünden tasarruf sağlayabilirsiniz.

 Ne İşe Yarar?

Depo yönetim sistemi sayesinde deponuzdaki malların girişlerini ve çıkışlarını sağlıklı bir şekilde yönetebilirsiniz. İşletmenizin almış olduğu siparişlerin kontrolünü yapıp mal kabul departmanının daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde işletmenize verilen siparişlerin depo çıkışlarını sevkiyat departmanından yapabilirsiniz. Sistem tüm yapılan işlemleri tek merkezde bir araya getirir. Aynı zamanda periyodik aralıklarla depo sayım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Depo Yönetim Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

·         Mal Kabul Süreci

Deponuza giren ürünlerin, belli kurallar çerçevesinde anlık olarak sisteme dâhil edildikleri süreçtir. Mal kabul sürecinde işletmeler genellikle android el terminali kullanırlar. İşlemlerini bu terminallerden yaparlar.

·         Sayım 

İşletmenizin envanterini periyodik aralıklarla saymanıza imkan verir. Bu işlemi barkotlu el terminalleri sayesinde gerçekleştirirsiniz. İşletmelerin zaman, maliyet ve iş gücünden tasarruf etmelerine imkan verir.

·         Sevkiyat

Deponuzdan çıkan ürünlerin, belli kurallar çerçevesinde anlık olarak sisteme dahil edildikleri süreçtir. Sevkiyat sürecinde mal kabul de olduğu gibi android el terminalleri sayesinde işlemler gerçekleştirilebilir.

Safir Pos Depo Yönetim Programını Kullanmaya Hemen Başlamak İçin Bizimle İletişime Geçin.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- BİRDEN FAZLA DEPOMUZ VAR. DEPOLARIN ENVANTERLERİNİ AYRI AYRI GÖREBİLMEMİZ MÜMKÜN MÜ?

CEVAP: Evet, depolarınızdaki envanterlerinizi ayrı ayrı görebilirsiniz. Bununla beraber sistemimizdeki stok yönetimi modülü ile depolar arası sevk fişi düzenleyebilirsiniz.

2- BİR DEPOSU VE BİRDEN FAZLA ŞUBESİ OLAN BİR İŞLETMEYİZ. TÜM ŞUBELERİMİZİ TEK MERKEZDEN YÖNETEBİLİR MİYİZ?

CEVAP: Safirpos ile tüm şubelerinizi tek merkezden yönetebilirsiniz. Şubeler merkeze bağlanır ve depo hareket fişleri ile şubelere mal dağıtımı yapabilirsiniz. Her şubenin satışını ve kalan envanterini kendi içinde görebilirsiniz.

leave a comment

Bize Yazın
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?