• Home
  • Okul Takip Sistemi
Barkodlu Satış Programı Nedir?

Okul Takip Sistemi

16 Temmuz 2020 admin 0 Comments

Okul takip sistemi ile okullarımızın kantinlerinde ki fiziki para kullanımını ortadan kaldırıp, para ile teması sıfıra indirip böylece virüs bulaşma riskini de o derece azaltmaya çalışıyoruz. Pandemi ile birlikte bir çok alışkanlığımız da değişti. Değişen alışkanlıklarımızdan biri de alışveriş alışkanlığımızdır. Pandemide, insanlar fiziki para kullanımını azaltıp kredi kartı ödeme tipini daha çok kullanmaya başladılar. 

OKUL  TAKİP SİSTEMİ NEDİR ?

Okul kantini veya lokantası ile okul’un muhasebe departmanının entegre çalıştığı, velilerin çocuklarının yeme,içme ve alışveriş alışkanlıklarını takip edebilecekleri ve aynı zamanda öğrencilerinin satın alacakları ürünlere kısıtlama koyabilecekleri bir sistemdir. 

NASIL ÇALIŞIR ?

Bu sistemde okul kantinine Safirpos Barkodlu Satış Programını kuruyoruz. Ayrıca para yüklemelerinin yapılabilmesi için erp sistemini ilgili birime kuruyoruz. Ardından öğrencilere birer kart verilir. Öğrenciler verilen kartlara para yüklemelerini ilgili birime kurulan erp sistemi üzerinden yaparlar. Öğrenciler kantinden alışveriş yaptıklarında kartlarını okutarak, alışveriş tutarının kart bakiyesinden düşmesini sağlarlar.

Bu sistemde veliler çocukları ile ilgili kantin alışveriş kayıtlarına ulaşabilirler. Bununla beraber veliler istedikleri takdirde çocuklarına bazı ürünleri sistem üzerinden yasaklayabilirler. Velilerin yasaklamış oldukları ürünlerin satışına sistem izin vermez.

OKUL TAKİP SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

Bu sistem sayesinde fiziki para kullanımı en aza iner ve virüs bulaşma riski minimuma düşer. Bu sistem sayesinde veliler çocuklarının yeme alışkanlıklarını gözlemleyebilirler. Sistem  herhangi bir alerjik hastalığı olan öğrencilere bazı ürünlerin satışına izin vermez. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

1 – BU SİSTEM SADECE OKULLAR İÇİN Mİ GEÇERLİ ?

CEVAP : Sistemimizi perakende satış yapılan her sektörde farklı amaçlara göre uyarlayabiliyoruz. Ayrıca, yurtlarda, askeri lojmanlarda ve yatılı okullarda ve daha birçok kurumda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2 – OKUL TAKİP SİSTEMİNDE BELİRLİ BÖLGELERE BAKİYE YÜKLEME TERMİNALLERİ KOYABİLİR MİYİZ?

CEVAP : İstenilen lokasyonlara bakiye yükleme terminalleri koyulabilir.

3 – ŞUBELİ İŞLETMELER İÇİN ÇÖZÜMÜNÜZ MEVCUT MU?

CEVAP : İstediğiniz sayıda şubeyi birbirine bağlayıp, tek merkezden yönetilmesini sağlayabiliriz.

4 – SİSTEM İÇİN HANGİ DONANIMLARA İHTİYAÇ DUYARIZ ?

CEVAP :  Perakende Satış Yeri için Dokunmatik ekran-Bilgi fişi yazıcısı-Mirefare kart okuyucu gereklidir. Yüklemenin yapılacağı departman için en az i3 4gb RAM özelliklerinde bir bilgisayarın olması yeterli olacaktır.

leave a comment

Bize Yazın
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?