• Home
  • Taksitli Satış Programı
Taksitli Satış Programı

Taksitli Satış Programı

16 Temmuz 2020 admin 0 Comments

Taksitli Satış Programı.Perakende satışta elden senet düzenleyerek satış tutarını vadelere bölen bazı işletmeler vardır. Züccaciyeler, ev tekstili satan işletmeler, bazı beyaz eşya ve mobilya mağazaları taksitli satış yaparlar.
Bir sistem kullanmadıkları taktirde yapmış oldukları satışları ve müşteri senetlerini takip etmeleri bir hayli güç olur.
Elden senet düzenleyen işletmeler taksitli satış özelliği sayesinde satış sürecini çok kolay bir şekilde yönetebilirler.
Seçilen ürünleri taksitli satış seçeneği ile gerçekleştirildiğinizde açılan ekrandan taksit sayısını belirleyin. Sistem üzerinden senetleri de oluşturabilirsiniz. Senetlerle ilgili tahsilatları takip edebilirsiniz.

TAKSİTLİ SATIŞ YAPIMI

Öncelikle stok kartlarımızı(eğitim videosunu izleyebilirsiniz) oluşturuyoruz. Ardından cari kartlarımızı(eğitim videomuzu izleyebilirsiniz) oluşturuyoruz. Barkod okuyucumuz ile satışı yapılacak olan ürünlerin barkodlarını okutuyoruz ve ürünler satış ekranına düşüyor. Satışın yapılacağı cari vey cari işlemler menüsünden seçildikten sonra taksitli satış tuşunu tıklayın. Açılan pencereden otomatik taksitlendirmeyi tuşluyoruz. Açılan pencereden peşinat tutarı var ise tutar miktarını giriyoruz yoksa boş bırakıyoruz. Ardından 1. Taksit Tarihi kutucuğuna ilk taksidin tarihini giriyoruz. Sonrasında taksitler arasında kaç gün olacağını yazıyoruz. Son işlem olarak toplam taksit sayısını seçip taksit oluştura basıyoruz. Taksitler oluşturuldu mesajı geldikten sonra ekranda senetleri görüyoruz. İstediğimiz taktirde senetlerin çıktısını yazıcımızdan alıp imzalatabiliriz. Senetleri yazdır tuşuna bastığımız zaman sistem son olarak bize kefil bilgilerini sorar. Bu bilgileri de girdikten sonra senetler yazıcıdan yazdırılır.

TAKSİTLİ SATIŞTA TAHSİLAT YAPIMI

Cari işlemler menüsünü tıklayın ardından açılan ekrandan tahsilat butonunu tıklayın. Tahsilat yapılacak olan cariyi seçin. Cariye kayıtlı senetler otomatik olarak önümüze gelir. İlgili tarihli senedi seçip, senedin tahsilatını gerçekleştirin. Ayrıca senetlerle ilgili parçalı ödeme de alabilirsiniz. Sistem tahsilatı kısmen gerçekleştirilen senetleri de kayıt altında tutar.

Taksitli Satış Programı Hakkında Kapsamlı Bilgi İçin İletişime Geçiniz.

leave a comment

Bize Yazın
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?