• Home
  • Sanal Mağaza Entegrasyonu
Sanal Mağaza Entegrasyonu

Sanal Mağaza Entegrasyonu

1 Mart 2022 admin 0 Comments

Sanal Mağaza Entegrasyonu, Online satış, bir diğer adı ile e-ticaret, günümüz dünyasının en önemli ticari unsuru haline gelmiştir. İşletmeler, e-ticaret ile maliyetlerini düşürüp cirolarını arttırabilme fırsatını yakalamışlardır. Bu sayede daha fazla kar elde etmektedirler.

SANAL MAĞAZA NEDİR?

Şahısların veya işletmelerin kendi ürünlerini internet üzerinden satmış oldukları kendilerine ait web sitelerine ya da satış işlemi için aracılık eden satış sitelerine sanal mağaza denir.  İşletmelerin en çok tercih ettiği sanal mağazalar satıcı ile alıcıları buluşturan aracı konumunda ki sanal mağaza platformlarıdır.  Bu sanal mağazalardan bazıları ise Trendyol, Gittigidiyor, Epttavm, Hepsiburada, N11, ve diğer Amazon dur.

SANAL MAĞAZA ENTEGRASYONU NEDİR?

Günlük işletme faaliyetlerinin tutulması için işletmeler muhasebe programları ve barkodlu takip sistemleri kullanırlar. Bu sistemler kontrollü büyümeyi ve verimliliği beraberinde getirir. Fakat, işin içine internet satışı da girdiğinde stok takibi yapmak bir hayli zorlaşır. Birden fazla sanal mağaza kullanıyorsanız durum biraz daha karışık bir hal alır.

İşte tam burada sanal mağaza entegrasyonları devreye girer. Programın sanal mağazalar ile doğrudan haberleşmesine  sanal mağaza entegrasyonu adı verilir.

SAFİRPOS SANAL MAĞAZA ENTEGRASYONU NASIL ÇALIŞIR?

Sanal mağaza entegrasyon modülümüzü daha önce kurmuş olduğumuz ERP veya Barkodlu satış sistemimize dahil ediyoruz. Ardından çalışmakta olduğunuz sanal mağazalarla entegrasyonunu yaparak veri alış verişinde bulunmasını sağlıyoruz.

Herhangi bir sanal mağazadan satış yaptığınızda, ilgili satışı sistem üzerinden görebilir ve gerekli işlemleri yaparsınız. Satılan ürün sevk edildiğinde doğrudan envanterden düşer.

SAFİRPOS SANAL MAĞAZA ENTEGRASYONU İÇİN NELER GEREKLİ?

ERP veya Barkodlu satış sistemlerimizden birini kullanıyorsanız sanal mağaza entegrasyon modülümüzün kurulumu yapılabilir. Satışlarınızı gerçekleştirdiğiniz sanal mağazaların kullanıcı bilgilerini iletmeniz entegrasyonu yapmamız için yeterli olacaktır.

HANGİ SANAL MAĞAZALAR İLE ENTEGRASYON MEVCUT?

Trendyol, Gittigidiyor, N11, Hepsiburada, EpttAvm ve diğer sanal mağazalar ile entegrasyon yapabiliyoruz.

SİSTEMİN AVANTAJLARI

Sanal mağaza entegrasyonu ile birlikte işletmeler stok takiplerini hatasız yaparlar. Zaman tasarrufu sağlar. Her bir sanal mağazaya ürünleri ayrı ayrı göndermektense, tüm sanal mağazalara aynı anda göndermeniz halinde bir hayli zaman kazanabilirsiniz.

2 veya daha çok kişinin birlikte yapabileceği işlemleri tek kişi rahatlıkla yapabilmektedir. Tüm işletme faaliyetlerini tek platformdan yönetebilme imkanı sağlar.

Gelişmiş raporlama sistemi ile işletmenizin satış analizlerini kontrol eder bu raporlar doğrultusunda işletme faaliyetlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin

leave a comment

Bize Yazın
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?