• Home
  • İnşaat Sektöründe Barkod Sistemi
yapı market

İnşaat Sektöründe Barkod Sistemi

28 Mart 2022 admin Comments Off

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE BARKOD SİSTEMİ

İnşaat Sektöründe Barkod Sistemi olan Safirpos’u yapı market, nalbur, hırdavat, inşaat malzemesi satan firmalar  gibi işletmelerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Safirpos Barkod Sistemi

Safirpos barkotlu satış sisteminin tüm ayrıcalıklı özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İnşaat Sektöründe Neden Safirpos' u Kullanmalıyım ?

Safirpos barkot sistemi, perakende satış yapan tüm sektörler için tasarlanmıştır. Fakat her sektörün kullanım dinamikleri birbirinden ayrıdır. Bu yüzden genel özellikleri dışında, Safirpos’ un, inşaat sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için neler sunduğuna birlikte bakalım.   

safirpos barkod sistemi resimli ara yüz

Yapı Market, Nalbur, Hırdavat Kısaca İnşaat Malzemeleri Satan Perakende İşletmelerin, Satış Anında Ve Stok Takibi Yaparken Yaşadıkları Zorlukları Safirpos Olarak Çok İyi Biliyoruz

Aklınızdaki Soruları Cevaplayalım

Sermayenizi daha verimli kullanabilmeniz için Safirpos Barkod Sistemini Sizin İçin Geliştirdik

Barkod sistemlerinde, müşteriyi yoran ve müşterinin sıkılmasına sebep olan en önemli sebep stok kartlarının yani ürünlerin sisteme tanıtılma sürecidir. Binlerce ürünün tek tek sisteme dahil edilmesi bir hayli sıkıcı bir hal alabilir.

Fakat sistemin çalışması için bu bir zorunluluktur.  Safirpos olarak bu süreci en verimli şekilde geçirebilmeniz için bir kaç yöntemimiz bulunmaktadır.

  1. Ürünleriniz ile alakalı bir excel dosyası var ise, ürünlerinizi saniyeler içinde sisteme aktarabiliriz. Video için tıklayın
  2. Safirpos bünyesinde yaklaşık 70.000 kalem ürünün bulunduğu hazır veri tabanını barındırır. Hazır stok girişi menüsünden ürün barkodunu okuttuğunuzda sistem ürünü ekrana getirir. Siz fiyat bilgilerini girerek ürünün kaydını sağlamış olursunuz. Video için tıklayın.
  3. Satış anında ürün barkodunu okuttuğunuzda sistem ürünü Safirpos’ un hazır veri tabanından satışa aktarır. Siz fiyat bilgilerini girerek hem satış devamlılığınızı sağlarsınız hem de ürünü sisteme kaydedersiniz.
  4. Son olarak ise sisteminize inşaat sektörüne uygun bir veri tabanı yükleriz. Çoğu ürün sisteminize gelir. Siz sadece yüklemiş olduğumuz veri tabanında bulunmayan bir kaç ürünün girişini sağlarsınız.

Sonuç itibariyle stok kartlarınızı açmak artık eskisi gibi zor ve sıkıcı olmayacaktır. 

Barkodsuz ürünleri 2 kısma ayırıyoruz. Tartılabilen ürünler ve adet olarak satılanlar. Örnek vermek gerekirse bazı boya fırçalarında barkod olmayabilir. Bunun yanında çivi, vida gibi ürünler kilo ile satılabilir. Her 2 üründe barkodsuzdur. Fakat bu iki üründe, sistemin doğru işlemesi için izlenecek yol farklıdır. 

Safirpos’ ta tek tıklama ile adet olarak satılan barkodsuz ürünlere topluca barkod ürettirebilirsiniz. Barkodlarını ürettikten sonra sistem üzerinden raf etiketi veya ürün etiketi basabilirsiniz. Satış anında ürün barkodunu okuttuğunuzda ürün satışa düşer.

Tartılı ürünlerin biriminin sisteme KG olarak girilmesi gerekir. Bilgisayar bağlantılı terazi kullanıyorsanız tartılı ürünlerinize barkod üretmek zorunda değilsiniz. Resimli ara yüzümüzde çivi görselini ekliyoruz. Satış anında ürünü teraziye koyduğunuzda gramaj bilgisi satış ekranına gelir. Siz çivi resmine bastığınızda sistem gramaj bilgisi ile kg fiyatını çarpar ve satışa getirir. Buradan anlaşılacağı üzere satış anında barkod ile bir işimiz olmamıştır. Fakat, barkodlu terazi kullanıyorsanız tartılı ürünlerin barkodlanması gerekmektedir. Ürünü tarttıktan sonra barkodunu çıkartırsınız. Sistemde barkodu okuttuğunuz zaman ürün gramaj ve tutar bilgisi ile satışa aktarılır. 

Safirpos ile envanterinizin kontrolü  %100 sizde olur. Stok kartlarında bulunan minimum stok seviyesi özelliği sayesinde  ürünün envanteri belirlemiş olduğunuz minimum stok seviyesinin altına düştüğünde ürün, sistem tarafından “sipariş edilmesi gereken ürünler” raporuna eklenir.  Bu raporu belirli zaman aralıkları ile takip edebilir ve siparişlerinizi ona göre oluşturabilirsiniz. Böylece hem semayenizi daha verimli kullanmış olur hem de cironuzu ve karlılığınızı arttırmış olursunuz.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için pc veya dokunmatik bilgisayar, barkod okuyucu, barkod yazıcı, bilgi fişi yazıcısı, bilgisayar bağlantılı veya barkodlu terazi, klavye, mouse gerekmektedir. Yukarıda saymış olduğumuz donanımlardan bilgi fişi yazıcısı ve dokunmatik ekran opsiyonel olabilir. Eğer işletme müşterisine satış anında bilgi fişi vermek istemiyorsa ya da ksadan hesp ekstresi gibi bilgi fişi vermiyorsa bilgi fişi yazıcısına gerek kalmaz. Dokunmatik bilgisayarda zorunlu değildir. İşletmede minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bir masa üstü veya diz üstü bilgisayar varsa işini rahatlıkla görür. 

I3 işlemcili en az 4GB Ram 60 GB SSD olması sistemin çok rahat ve hızlı çalışmasını sağlar. Fakat celeron ve hatta pentium işlemcili bazı pc lerde sistemimiz rahat çalışmaktadır. Burada ana etken Ram ve SSD dir.

Barkodlu Satış Programımızda, her ürün için 6 adet fiyat belirleyebilirsiniz.

Evet, tüm şubelerinizin satış veya kasa raporlarını ayrı ayrı görebilmeniz mümkündür.

Bize Yazın
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?