• Home
  • Eş Zamanlı Maliyet Ve Karlılık

Eş Zamanlı Maliyet Ve Karlılık

25 Mart 2022 admin Comments Off
Maliyet ve Karlılık Analizi
Toplam Tutar Kısmının Hemen Altında Fiş Tutarının Maliyet ve Karlılığını Görebilirsiniz

EŞ ZAMANLI MALİYET VE KARLILIK

Eş Zamanlı Maliyet Ve Karlılık – Safirpos Barkod Sisteminin en önemli özelliklerinden biri de eş zamanlı maliyet ve karlılığı satış anında gösterebilmesidir.

İşletmeler için karlılık hayati öneme sahiptir. Her zaman her satışımızdan aynı karı elde edemeyiz. Çoğu zaman bunun sebebi müşterilerimizin özelliklerine dayanır. Yüklü tutarda satış yapacağımız bir işlemde,  müşterimizin bizimle yapacağı pazarlıkta olası bir satışı kaçırmamak için maliyet ve kar analizimize bakmamız yeterli olur.

EŞ ZAMANLI MALİYET VE KARLILIK NASIL ÇALIŞIR

Safirpos Barkod Sistemine kaydetmiş olduğunuz ürünlerin maliyetleri, sisteme girmiş olduğunuz alış faturalarında veya stok giriş fişlerinde bulunan alış fiyatlarını baz alır. FIFO yöntemine göre hesaplanan algoritma ile alış fiyatları o ürünün maliyet tablosuna sistem tarafından yazılır. Böylelikle satış anında fiş toplamının Eş Zamanlı Maliyet Ve Karlılık tutarlarını görebilirsiniz.

Şubeli yerler için bu özelliğimiz opsiyoneldir. Kasiyerinizin karlılığınızı veya maliyetinizi görmesini istemiyorsanız, bu özelliği kapatabilirsiniz.

Bize Yazın
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?