E-Fatura

11 Şubat 2023 admin Comments Off

E-Fatura

E-Fatura, kağıt faturaların internet ortamında  elektronik olarak düzenlenmesini ve paylaşılmasını sağlayan sistemdir.

Elektronik Fatura Sisteminin Avantajları

Hızlı Davranırsınız

E-Faturada müşterilerinize dijital ortamda dilediğiniz yerden fatura düzenleyip mail yolu ile gönderebilirsiniz. Böylece zamandan ciddi şekilde tasarruf etmiş olursunuz. Tahsilat süreciniz daha hızlı ilerler.

Maliyetleriniz Düşer

Dijital ortama taşınan uygulamalar maliyet tasarrufu yapmanızı sağlar. Bu sebeple Elektronik Fatura Sistemi,  baskı, postalama ve arşivleme giderlerinizi azaltır. Personellerinizin fatura düzenlemesi, belgeleri karşılaştırması ve eşleştirmesi gibi zaman alıcı süreçleri de minimuma indirir. 

Güvenlidir

E-Fatura’ da, kağıt faturalandırma sistemine göre hata yapma riski çok azdır. Çoğu muhasebe programları, gelen belgeleri otomatik olarak kontrol ederek ekstra bir garanti sağlar. Bu yüzden Elektronik Fatura Sistemi tercih edilir.

Kimler için zorunludur?

2020 ve 2021 yılı brüt satış hasılatı 4 milyon TL, 2022 ve müteakip hesap dönemleri için 3 milyon TL ve üzeri olan mükelleflerin e-faturaya geçiş zorunluluğu bulunmaktadır. 

Kimler Elektronik Fatura Sistemine geçebilir ?

E-Fatura kimler için zorunludur başlığı altındaki tüm mükellefler E-fatura olmak zorundadır. Yukarıdaki kapsam dışındaki mükellefler istedikleri taktirde E-Faturaya geçiş yapabilirler. Bunun için önlerinde herhangi bir engel yoktur. 

E-Fatura Başvurusu Nasıl Olur?

Başvurularınızı, efatura.gov.tr adresi üzerinden yapabilirsiniz. Burada karşınıza çıkan formu eksiksiz doldurmanız gerekir. Bilgileri doldurduktan sonra, özel entegratör bilgileri kontrol eder. Eğer bir sorun yoksa, özel entegratör mükellef firmaya aktivasyon linki gönderir. Böylelikle başvuru süreciniz başlamış olur.

E-Fiş ile perakende satışlarınızı yazarkasa ihtiyacı olmadan sistemimiz ile yönetebilirsiniz.

Bize Yazın
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?